/Files/images/batkam/kberbezpeka_dtey/630_360_1550185674-721.jpg

/Files/images/2019_2020/karantin/93015985_3071596809571796_8992039072453099520_n.jpg

Поради по кібербезпеці дітей

Всі батьки хочуть вберегти свою дитину від небезпеки: і реальної, з зовнішнього світу, і віртуальної, яка загострилась в останнє десятиліття. Ця проблема вимагає від дорослих не тільки володіння педагогічними навиками, але і конкретними знаннями на рівні впевненого користувача інтернету.

10 порад батькам, опікунам, прийомним батькам, як забезпечити дітям безпеку в інтернеті.

1. Спілкуйтеся

Постійно розмовляйте з дітьми та підлітками про важливість кібербезпеки. Слухайте Ваших дітей та налаштуйтесь, що не все почуте Вам сподобається. Але саме Ваша реакція визначить чи буде дитина і надалі ділитися з Вами тим, що відбувається. Схвалювати все сказане дитиною непотрібно, вона повинна відчувати, що може спокійно розповісти про те, що відбувається.

2. Дійте відкрито.

Нехай дитина сидить в загальній кімнаті, де Ви можете в будь-який момент побачити, чим дитина займається в мережі: інтернет дає доступ до всього світу, та одночасно відкриває доступ світу до дитини. Ви би не дозволили незнайомим людям заходити в дитячу кімнату, щоб поспілкуватись з Вашими дітьми, правда? Отже, Ви не повинні дозволяти дитині користуватися інтернетом приватно – вона гарантовано полізе досліджувати те, до чого їй не варто наближуватись в жодному разі.

3. Поясніть, чим небезпечні незнайомці.

Не втомлюйтесь пояснювати дітям, що в інтернеті багато поганих людей, які зовсім не піклуються про їх інтереси. Діти часто цього не розуміють. Пояснюйте їм, що злочинці можуть за ними слідкувати, можуть їх обманути, але, нажаль, діти більше бояться, що їх фото побачать батьки чи вчитель, а не педофіл чи кіберзлочинець.

4. Будьте наставниками.

Багатьом підліткам комфортніше, якщо в них в друзях будуть батьки. Але з віком ця ідея може перестати їм подобатись. Наприклад, вони можуть таємно від Вас створити інший акант. Запропонуйте їм вибрати іншого дорослого, якого Ви знаєте і довіряєте, в якості провідника в інтернеті:старший брат чи сестра, дядько, тітка.

5. Розберіться в соціальних мережах.

Знайте, в яких соціальних мережах зареєстрована Ваша дитина і як вони працюють. Самі користуйтеся цими соцмережами. Це кращий спосіб дізнатися, як використовується дана мережа – в добро чи в зло для дітей. Не бійтесь, нічого складного в цьому немає.

6. Включайте налаштування безпеки.

Перевіряйте разом з дитиною цифрові сліди і налаштування безпеки: попросіть дітей ввести в пошукову стрічку Google їх ім’я та прізвище (та і себе також перевірте). І тоді попросіть дітей пояснити Вам, як працюють налаштування конфіденційності в мережах. Якщо вони можуть пояснити, отже, розуміються на цьому і знають, як ними користуватися.

7. Відслідковуйте контент.

Розмовляйте з дітьми про те, що вони поширюють. Поясніть дитині, що інтернет – ненадійне місце, останнім часом ніхто не може дати гарантію, що акант не зламають, фотографії не вкрадуть, не дивлячись на налаштування конфіденційності. Навіть неопубліковані фото зберігаються в хмарі, яку потім можна зламати.

8. Відключіть геолокацію.

Попросіть дітей відключити функцію геолокації на всіх сайтах, якщо вона включена, то від слідкувати користувача дуже легко.

9. Застосуйте батьківський контроль.

Не сильно покладайтесь на програми батьківського контролю. Діти легко знаходять в мережі способи обійти блокування. Краще довірливі бесіди з дитиною і заборона користуватись інтернетом за зачиненими дітьми. Це складніше, але ефективніше.

10. Дивіться історію в браузері.

Якщо необхідно, передивляйтеся історію доступу: а які сайти заходила дитина. Отримайте доступ адміна – і зможете передивлятися історію, фільтрувати і блокувати сайти, покращувати налаштування безпеки. Пам’ятайте, що говорити про всі Ваші кроки також важливо, щоб між Вами і Вашою дитиною не пропала довіра. І, на кінець, коли Ваша дитина робить вірні речі онлайн, похваліть її. Похвала в цій темі дуже багато означає, адже саме поведінка дітей в мережі так часто критикується.

Кiлькiсть переглядiв: 735